Tamara Roubíčková

Hon na Babiše

8. 09. 2017 9:00:05
Nemůžu si pomoci, ale paradoxně nahrávka s novinářem dokazuje, že Babiš vlastně žádnou moc nemá, jak by se tehdy na majitele novin slušelo.

Dejme tomu, že jsem majitelka nemocnice. Jednoho dne za mnou přijde zdravotní sestra s otázkou, kdy se bude operovat tlusté střevo panu XY. Odpovím, že by to bylo vhodné v říjnu. Druhý den se dozvím, že ovlivňuju a řídím nemocnice. Kdybych opravdu chtěla provést operaci panu XY v říjnu, těžko to budu brát přes zdravotní sestru. Zvednu telefon a zavolám přímo řediteli nemocnice.

Když se na to podívám z objektivního hlediska, více mě zaráží, že existují novináři, kteří sami vyhledávají politiky. To mi přijde jako velmi závažný problém, který nikdo neřeší. Nebude to ojedinělý případ. Možná má prezident Zeman v lecčems pravdu, když je podrobuje ostré kritice.

Zajímavé také je, když tedy Babiš ovlivňuje média ve svůj prospěch, proč o něm skoro všechna píši vesměs negativně.

Samozřejmě by měla být novinařina objektivní, ale novináři jsou jenom lidé. Mají také své emoce. Proto by občan-volič neměl posuzovat politiky podle článků v novinách, ale podle jejich práce. A Babiš pracuje velmi dobře.

Na jaře žádal Sobotka po Babišovi vysvětlení, které se týkalo jeho financí. Teď hned a nejel přes to vlak. Podání demise z ministerstva má od vysvětlování hodně daleko. A Sobotku začalo zajímat úplně něco jiného.

Čapí hnízdo je velmi zajímavá stavba. Myslím, že je velmi nedoceněná. Podle mne je to velmi dobrý nápad. Navrhovatel a stavitel si zaslouží uznání. Je mnoho staveb, které bylo postaveno s chybami a za velmi dlouhou dobu, za peníze daňových poplatníků, například tunel Blanka. Dokonce i samotná oprava za naše peníze trvá neskutečně dlouho a probíhá tak, že je v podstatě republika těžce průjezdná.

Ale tam není žádná zodpovědná osoba. To nikdo neskládá funkce, policie to jako vyšetřuje, a imunity nikdo zbaven není. V poslanecké sněmovně mají všichni máslo na hlavě. Hodně másla. Možná proto je tak drahý. A kdo ho nemá, ať hodí kamenem.

Když se na to podívám z objektivního hlediska, na druhou stranu přece není Evropská Unie jen nějaký klub, který by se nechal nějak obalamutit. Nějaká schránka s penězi, ke které stačí přijít a říct: "chci peníze" a hned je dostat. Ví, co schvaluje. Ví, kdo si o peníze žádá a jak si o ně žádá. Ale jí nikdo neřeší. To není selhání. A upřímně, viděla jsem letos v Lednici za peníze EU kolonádu a vyhlídkovou věž. Vypadala jak stodola a ze země jsem viděla daleko víc.

Je to fuk, že Babiš něco vytvořil, co tady po něm zůstane. Po Sobotkovi tu bude jedna trapná scéna na Hradě, po Kalouskovi nic. Ale s nimi přišel zákon.

Učili nás v občanské výchově, že zákony jsou tu proto, aby se lidem lépe žilo. Zákony měli chránit lid, nastolovat pořádek. Je velmi smutné, když zákony slouží k tomu, aby zničili politika, který je pracovitý, schopný a kreativní. Úřední šiml se chechtá. A nejen on.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Tamara Roubíčková | | karma: 47.33 | přečteno: 10638 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 282 příspěvků.
Poslední z 14. 9. 2017, 16:33

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz